Uśmiech Dziecka

Często mówi się, że gdy śmieje się dziecko, to śmieje się cały świat i jest w tym wiele prawdy. Kiedy dziecko przesyła nam uśmiech, od razu wprawiamy się w lepszy nastrój i odgarniamy chmury znad naszej głowy. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim chodzi o to, że uśmiech dziecka jest zupełnie szczery i bezinteresowny, nie ma w nim ani odrobiny zakłamania, czy obłudy. Dziecko w ten sposób wyraża swoje emocje – kiedy czuje radość, uśmiecha się. Mówi się, że uśmiech dziecka jest dla człowieka jak miód na serce.

W dodatku jest on niezwykle zaraźliwy – ciężko jest nie odwzajemnić uśmiechu, szczególnie w przypadku dziecka. Tym samym dzieci uczą nas dorosłych jednej bardzo ważnej rzeczy – wszyscy dorośli ludzie powinni zachowywać się względem siebie życzliwie. Niestety gdy zaczynamy borykać się z trudami życia codziennego, poznajemy co to fałsz, obłuda, kłamstwo i manipulacja, często zapominamy o podstawowych relacjach i każdy nasz ruch, nawet uśmiech staje się czymś zaplanowanym. Nie ma już w naszym życiu tyle miejsca na spontaniczność i życzliwość wobec innych ludzi.

Choć brzmi to dziwnie, to właśnie my dorośli powinniśmy uczyć się od dzieci tych emocji i przypomnieć sobie czasy, kiedy zachowywaliśmy się tak samo. Uśmiech dziecka od razu wprowadza do życia wiele słońca i pozytywnych myśli. Gdyby miał zniknąć, nastałaby jedna wielka ciemność i ponura rzeczywistość. Nawet najmniejszy uśmiech jest w stanie poprawić nam nastrój i odmienić dzień, dlatego tak dobrze czujemy się w towarzystwie dzieci – dają nam szczerze i prawdziwe poczucie szczęścia i radości. Firma Vestor Sośniak Justyna Sosnowiec również kolekcjonuje uśmiechy dzieci m.in. poprzez organizację imprez plenerowych przeznaczonych dla dzieci z Placówek Opiekuńczych , Domów Dziecka , Stowarzyszeń itp.

Uśmiech dziecka jest dla rodzica czymś najwspanialszym. Kiedy dziecko się uśmiecha, od razu wiemy, że wszelkie trudy związane z wychowaniem, czy troski dnia codziennego nie są tak istotne. Uśmiech dziecka odsuwa złe myśli i cierpienie, osusza łzy, pozwala przetrwać nawet największy ból i przywraca dobre samopoczucie, niekiedy dodaje odwagi, a przede wszystkim uczy – gdybyśmy byli wobec siebie tak samo życzliwi, świat stałby się o wiele lepszy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s