Jesienny czas z dzieckiem

child-1051288_1920
Szukasz inspiracji do tego, jak kreatywnie spędzać jesienny czas w domu z pociechą? Wbrew pozorom nie musicie w tym celu załączać telewizora ani wysilać wzroku przed ekranem komputera. Przedstawiamy kilka interesujących propozycji na długie, jesienne wieczory.

1. Prace plastyczne. Prace plastyczne zrelaksują nie tylko Twoje dziecko, ale również Ciebie. Możecie przykładowo zrobić laurkę dla dziadków lub ciekawy kolaż. Potrzebne Wam będą: kolorowy papier, nożyczki, naklejki, gazety. Wykorzystajcie Waszą wyobraźnię. Niektórzy kochają tworzyć ozdoby na okna, inni lubią robić laurki dla tych, których kochają, a pozostali znakomicie bawią się podczas konstruowania np. domku dla lalek ze starego, niepotrzebnego kartonu. Istotne jest, by dziecko wyraziło chęć i gotowość na taką formę rozrywki.
2. Wspólny taniec i śpiew. Taniec i śpiew rozwijają i relaksują. Wcale nie musicie rzeczywiście umieć śpiewać! Chodzi o samą możliwość muzycznego wyrażenia emocji i o bycie razem podczas tej zabawy. Jeżeli kompletnie Was to nie kręci – posłuchajcie wspólnie muzyki. Spróbujcie omówić to, co słyszycie – czy melodia jest smutna, poważna, czy może radosna, energiczna? W jaki nastrój Was wprawia? Może się okazać, że Wasze nogi same porwą Was do tańca.
3. Małe dzieła sztuki. Pobawcie się w artystów. Spróbujcie stworzyć coś na tyle pięknego, by mogło stanowić ozdobę Waszego domu lub mieszkania. Może to być obraz, ale także niezwykły wazon na kwiaty lub inne interesujące dzieło. Powodzenia!
4. Gry planszowe. Zainteresujcie się grami planszowymi i znajdźcie jakąś specjalnie dla Was. Postaraj się dopasować ją do swojej pociechy, do jej wieku i faktycznych możliwości. Zaproście także pozostałych domowników. Wspaniała zabawa gwarantowana!
5. Czytajcie wspólnie. Nie ma nic lepszego niż rodzic, który czyta swojemu dziecko. Uwierz, że gdy dziecko dorośnie, będzie wspominać te niezwykłe chwile z wielkim sentymentem. Ważne jest, byście po zakończonej lekturze spróbowali omówić dany tekst. To Was bardzo rozwinie i zbliży do siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s